Kapucíni na Festivale Za jazerom 2022 Šuňava


Na letnom gospelovom festivale Za jazerm v Šuňave v dňoch 26.-27. augusta 2022 mala hodinový koncert skupina Kapucíni s Pavlom Bizoňom za klávesami.

Kvarteto bez jedného hráča
na Festivale Nová slovenská hudba 2021


Na 31.ročníku festivalu súčasnej hudby Nová slovenská hudba 3.novembra 2021 v Malom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave odznela skladba Kvarteto bez jedného hráča vo vynikajúcom podaní Zuzany Manera Biščákovej - klavír, Juraja Tomka - husle, Andreja Gála - violončelo.

NOVINKA - december 2020
CD Ondro Tkáč 60


Pri príležitosti 60. narodenín známeho harmonikára, pesničkára,člena skupiny Kapucíni Ondra Tkáča vydalo vydavateľstvo MINOR v decembri 2020 jeho prvé samostatné CD Ondro Tkáč 60. Pavol Bizoň sa na albume podieľal autorsky, aranžmánmi, interpretačne: klavír, elektrické piáno, syntetyzátory, akustická gitara, elektrická gitara, basa, vokály a hudobnou pomocou.

Kvarteto bez jedného hráča
na Festivale MELOS-ÉTOS 2019

Na 15.ročníku medzinárodného festivalu súčasnej hudby MELOS-ÉTOS 2019 vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v Bratislave odznela skladba Kvarteto bez jedného hráča v podaní Ansámbel Asynchrónie, ktorý je rezidenčným súborom Rádia Devín.

PAVOL BIZOŇ &
JAKUBRAFAEL PATAY
Koncert piesní bratov
kapucínov, Žilina 2018


Benefičný Koncert piesní bratov kapucínov "PAVOL BIZOŇ & JAKUBRAFAEL PATAY" sa uskutočnil 24.6.2018 v kapucínskom kostole-Sirotári (Kostol obrátenia Sv.Pavla) v Žiline. Dobrovoľné vstupné slúžilo ako príspevok na opravu fasády kostola. Na koncerte sa striedali pôvodné piesne oboch bratov, vrátane premiér. Divákov upútali aj zaujímavé aranžmány a pozoruhodné nástrojové obsadenie: klavír, gitary, dobro, saxofón, husle, violončelo a flauta.

Novinka 2015:
AKORDY A KORDY
na CD HEVHETIE


Významné slovenské hudobné vydavateľstvo HEVHETIA vydalo na jar 2015 CD popredného košického gitaristu Attila Tverďáka "Elektická gitara". Na albume sa nachádza aj skladba Pavla Bizoňa Akordy a kordy pre elektrickú gitaru napísaná v roku 2009 pre Attilu na objednávku festivalu (New) Music at Home. Na albume sa ďalej nachádzajú pôvodné skladby Daniela Mateja, Boška Milakoviča, Juraja Vajó, Ivana Buffa, Petra Machajdíka a tiež skladba od Luciana Beria. Album pokrstia 24.júla 2015 v košickom Kulturparku.

AKORDY A KORDY
na festivale Nová
slovenská hudba 2014


Na 27.ročníku festivalu Nová slovenská hudba odznela skladba Pavla Bizoňa Akordy a kordy pre elektrickú gitaru na koncerte komorného súboru Urban Hudák (Attila Tverďák, Boris Vaitovič, Juraj Vajó). Skladba odznela už na treťom festivale. Premiéru mala v roku 2009 na festivale (New) Music at Home v Šamoríne - interpret Attila Tverďák na elektrickej gitare. Na festivale ORFEUS v roku 2009 odznela jej autorská interpretácia (Bizoň) s ráznym rockovým drajvom.Pre tretie festivalové uvedenie skladby si gitarista Attila Tverďák zvolil komornejšie prevedenie na elektro-akustickej gitare.
Koncert sa uskutočnil 8.novembra 2014 v Malom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.
Skladba Akordy a kordy vyšla na CD Attila Tverďáka vo vydavateľstve Hevhetia.

QUASARS ENSEMBLE premiéroval
Noneto no nie to


Premiéra diplomovej skladby Noneto, no nie to vo vynikajúcom podaní orchestra QUASARS ENSEMBLE sa uskutočnila v rámci 26.ročníka festivalu Nová slovenská hudba 15.novembra 2012 v Malom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu v celovečernom koncerte Quasars Ensemble. Kritika vyzdvihla až matematickú presnosť dirigovania Ivana Buffu v tejto skladbe. Skladba je pre flauty, hoboj, klarinet, bicie, klavír, husle, husle, violu a violončelo.


"Piesne a žalmy" 2017

Koncert Piesne a žalmy

Autorský koncert "Piesne a žalmy" 9.júna 2017 v kapucínskom Kostole Sv.Štefana v Bratislave sa konal v rámci piatkových "Mládežiek u Kapucínov". Vo výbere starších aj novších piesní zaznela aj premiéra piesne "Ja som cesta" zložená na pamiatku brata Štefana. Nechýbali ani 4 zhudobnené žalmy (č. 91, 42, 27, 34). Spolu s Pavlom Bizoňom (hudba, texty, spev, klavír, gitara) spievali Monika Satková, Kristína Hulínová, Jaroslava Polonová a Mária M. Koncert si môžete vypočuť na You tube.

"Netradičné pašie" 2015

Netradičné pašie 2015

Pod názvom "Netradičné pašie" sa 31.marca 2015 v kapucínskom Kostole Sv.Štefana v Bratislave konali pašie ako autorský koncert br.Pavla Bizoňa, ktorý bol autorom všetkej hudby, scenára, hral na klavíri a spieval. Hlavným učinkujúcim bol spevácky zbor PRESSBURG SINGERS pod vedením Janky Rychlej.

Promócie

SND

Po ukončení vysokoškolského štúdia na Hudobnej a tanečnej fakulte VŠMU - odbor skladba bol Pavol Bizoň slávnostne promovaný dňa 2.júla 2010 v Slovenskom národnom divadle a bol mu udelený titul Magister umenia (Mgr.Art.). Ukončeniu štúdia predchádzala obhajoba teoretickej diplomovej práce Messiaenova hudobná reč a jej posolstvo v diele Vingt Regards sur ľEnfant-Jésus ako aj obhajoba umeleckého výkonu kompozície Noneto, no nie to. Skladba mala premiéru v roku 2012 v interpretácii orchestra QUASARS ENSEMBLE .

OSTRAVA DAYS INSTITUTE 2009
10.- 30. august 2009

Pavol Bizoň sa zúčastnil 5.ročníka medzinárodného bienále novej hudby OSTRAVA DAYS INSTITUT 2009 - trojtýždenného celosvetového inštitútu, ktorého vrcholom bol týždenný festival súčasnej hudby Ostravské dny 2009. Na festivalovom koncerte LAST CALL dňa 29.8.2009 vo veľkej sále Janáčkovho konzervatória odznela aj jeho skladba 10 Pieces for 10 Musicians and Tea . Skladba v interpretácii medzinárodného orchestra Ostravská banda mal veľký ohlas u divákov.
Počas 16 koncertov odzneli skladby najvýznamnejších skladateľov súčasnej svetovej hudby (Morton Feldman, John Cage, Earl Brown, Luigi Nono, Iannis Xenakis, Karlheinz Stockhausen, György Ligeti ... ) ale aj študentov - účastníkov inštitútu.

Ostravské dny 2009
Ostravska bandaOstravské dny jsou třítýdenním institutem, který vrcholí sedmidenním festivalem. Jedná se o pracovní prostředí se zaměřením na orchestrální skladby. Rezidenčními orchestry Ostravských dnů jsou 95členná Janáčkova filharmonie Ostrava a komorní orchestr Ostravská banda  - stejně tak jako ansámbly, dirigenti a sólisté  včetně 35členného pěveckého sboru Canticum Ostrava. Je to jedna z největších akcí svého druhu na světě. Ostravské dny jsou organizovány každé dva roky a od doby svého vzniku v roce 2001 přispěly do značné míry k rozvoji současné hudby.
Institut Ostravské dny je mezinárodním pracovním prostředím, kde po dobu tří týdnů skupina 35 studentů - skladatelů, interpretů, muzikologů – pracuje s významnými osobnostmi současné hudby. Institut, který je zaměřen, ne však výhradně, na orchestrální kompozice, se skládá ze seminářů, workshopů, prezentací, diskusí, individuálních setkání. Pracovním jazykem je angličtina a probíhá v ní téměř veškerá komunikace mezi účastníky.

Melos-Étos 2011

Homolová hrá F-lau-vir

Súčasťou 11.medzinárodného festivalu súčasnej hudby MELOS-ÉTOS 2011 bol koncert "Portréty" v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Koncert bol súčasne súčasťou koncertného cyklu "New Music for Kids and Teens", ktorý vyvrcholí v roku 2013 v Košiciach. Skladba Pavla Bizoňa "F-lau-vir" v podaní Dany Homolovej - flauta a Jozefa Chabroňa - klavír zožala veľký potlesk.

AKTUALITY

______________________________


Hosť v relácii Doma je doma

Televízia LUX odvysielala 29. januára 2009 v živom vysielaní hodinovú diskusnú reláciu Doma je doma (144. vydanie) s témou: Miesto vážnej hudby v dnešnom svete. Moderátor Roman Tarina hľadal miesto vážnej hudby v dnešnom svete s troma mladými hudobnými skladateľmi : Lukáš Borzík, Pavol Bizoň a Viliam Gräffinger. V relácii odznel aj videoklip víťaznej pesničky Košického zlatého pokladu 2008 Možno mi je fajn, ktorej autorom hudby a textu je Pavol Bizoň a spieva ju Monika Satková. Záznam tejto relácie je možné si stiahnuť z archívu televízie LUX. Záznam TV relácieHaydn, the Progressive

V Rakúskom Eisenstadte sa v dňoch 27.4.až 9.5.2009 konal medzinárodný projekt Haydn, the Progressive usporiadaný pri príležitosti osláv 200.výročia od úmrtia skladateľa Josepha Haydna. Projekt bol podporovaný cez program Európskej únie Erasmus - Intensivprogramm. Usporiadateľom bolo Joseph Haydn Konservatorium Eisenstadt. Zúčastnili sa ho študenti hudobných škôl z Francúzska, Španielska, Talianska, Rakúska a Slovenska (VŠMU). V rámci podujatia sa konali mnohé prednášky, workshopy a exkurzie. Prednášali medzinárodne renomovaní umelci a hudobní vedci. Osobitá koncepcia Haydn, the Progressive pozostávala z teoretických a estetických výmien názorov na Haydnove diela v priamom bezprostrednom vzťahu k prakticko - zvukovej realizácii, ale aj tiež v konfrontácii s dielami moderny, prípadne súčasnej hudby."Haydn in Dialogue"

Koncert * 8.5.2009 * Eisenstadt
"Haydn v dialógu" je názov záverečného koncertu medzinárodného podujatia "Haydn, the Progressive". Zazneli na ňom skladby J.Haydna a mladých skladateľov z Francúzska, Španielska, Talianska, Rakúska a Slovenska. Odzneli aj dve skladby Pavla Bizoňa pre klavírne trio (klavír, husle, violončelo) 103/1 a 103/4. Na klavíri hral autor.Koncert víťazov ...

Viedeň:Koncert víťazov Rajecká jar
Koncert vo Viedni v Slovenskom inštitúte

Na Koncerte víťazov Rajeckej hudobnej jari v Rajci (31.5.2011), vo Viedni (1.6.2011) a v Pálffyho paláci v Bratislave (2.6.2011) zaznelo 11 skladieb výlučne slovenských skladateľov (Buffa, Lejava, Kubička, Kmiťová ...). Boli priamo zložené pre mladých interpretov, ktorí zvíťazili v roku 2010 na Medzinárodnej interpretačnej súťaži Rajecká hudobná jar. Medzi nimi aj skladby: Pavol Bizoň: Unavený večer do postieľky líham pre trúbku (Michal Kozárik - trúbka)
Pavol Bizoň: F-lau-vir pre flautu a klavír (Dana Homolová - flauta, Jozef Chabroň - klavír)

Som strom

Premiéra pašiovej hry Som strom

Premiéra dramaticko - tanečno - hudobnej pašiovej hry Som strom (scenár Pavol Šajgalík, réžia Martin Borkovský) sa uskutočnila 3.apríla 2009 v plnom kapucínskom kostole Sv.Štefana na Župnom námestí v Bratislave. Autorskú hudbu Pavla Bizoňa interpretoval na elektrickom klavíri sám autor, spieval zmiešaný spevácky zbor BOANERGES pod vedením Kataríny Sliackej. Hrali členovia Ordo Draconis. Z predstavenia je k dispozícii videozáznam na DVD.

Plagát Košický zlatý poklad 2009

Košický zlatý poklad 2009

17.októbra 2009 sa uskutočnil 25.ročník pesničkovej súťaže Slovenského rozhlasu Košický zlatý poklad 2009. V priamom rozhlasovom prenose z Košického Jumbo centra vystúpila ako hosť Monika Satková. Zaspievala víťaznú pesničku 24.ročníka Možmo mi je fajn (autor hudby a textu Pavol Bizoň).

Premiéra V(y)kráda(m) sa (čiarka) ticho !

V(y)kráda(m) sa (čiarka) ticho !

Premiéra s orchestrom studEND.doc

18.mája 2009 sa uskutočnil na VŠMU koncert súčasnej vážnej hudby v interpretácii orchestra studEND.doc . Tento študentský orchester pod pedagogickým vedením skladateľa a pedagóga VŠMU Daniela Mateja sa snaží nadchnúť mladých hudobníkov pre súčasnú vážnu hudbu. Okrem dvoch diel svetových skladateľov ( Steve REICH : Piano Phase , John CAGE : FOUR ) zaznela svetová premiéra skladby poslucháča 4.ročníka Pavla Bizoňa V(y)kráda(m) sa (čiarka) ticho ! pod dirigentskou taktovkou Daniela Mateja. Autor hral na elektrickej gitare.
Viac o premiére